Tutaj jednak trzeba uściślić; papierowa jest tylko obudowa, "bebechy" wykonano z metalu i plastiku.
Potencjalny klient może samodzielnie złożyć swoją drukarkę i ją np. pomalować. Gdyby tego było mało, po zużyciu się kartonu jako obudowy można na nim po prostu coś wydrukować. :)
Oprócz Origami klienci mają do wyboru jeszcze dwie pozycje: Clip i Mate. Drukarka Clip charakteryzuje się brakiem jakichkolwiek śrubek - wszystko trzyma się na zatrzaski/zaczepy (chyba nie popełniam wielkiego błędu tak to nazywając).
Natomiast model Mate został stworzony dla indywidualistów. Obudowę można złożyć z wybranych przez nas kolorowych modułów. Czyli nikt nam nie zabroni mieć wściekle zielono-żółtej drukarki.
A poniżej filmik, który pokazuje montaż wszystkich wymienionych modeli:
Źródło: http://www.designboom.com/technology/samsung-eco-conscious-origami-cardboard-mono-laser-printer/
Moja szkoła zastanawia się nad kupnem drukarki w sklepie internetowym https://www.interdesk.pl/ . Moim zdaniem dobrze robię bo wybór w tym sklepie dla każdej szkoły jest bardzo duży.
OdpowiedzUsuńCześć! Fantastyczny pomysł z tą drukarką z tektury! Zastanawiam się, jak długo trwa cały proces tworzenia takiej maszyny i czy jest możliwe, aby była funkcjonalna do druku na większych formatach? Czy masz jakieś porady dla początkujących, którzy chcieliby spróbować swoich sił w budowie podobnych projektów? Chętnie dowiedziałabym się więcej o technikach i materiałach, które wykorzystałeś. Dzięki za podzielenie się tym kreatywnym pomysłem!
OdpowiedzUsuń